středa 1. prosince 2010

Sony objektivy - zkratky

Sony (a také dříve KONICA-MINOLTA) používá na objektivech tyto zkratky:

D
Tyto objektivy jsou schopné předat tělu DSLR informaci o zaostřené vzdálenosti, která je důležitá zejména pro práci s bleskem (měření expozice s bleskem TTL ADI - Advance Distance Integration).

DT
Tyto objektivy jsou určené pouze pro menší senzor a nehodí se tedy pro Sony A900 a filmové SLR. Mají menší obrazový kruh a tak by na filmovém políčku byly černé rohy.

G
Objektivy vyšší třídy. Absence G však neznamená špatný objektiv! Řada vynikajících objektivů písmeno G v názvu totiž nemá.

SSM
Objektivy vybavené rychlými a tichými ultrazvukovými ostřícími motory. I když jejich kompatibilita se staršími filmovými těly může být problematická, na DSLR budou vždy pracovat bez problémů.

SAM
In-lens micro motor. Compatible only with the 7 and later bodies, plus the 9 after a firmware upgrade. No auto-focus with series I and II converters.

T*
Carl Zeiss high performance coating

OSS
Optical Steady Shot, image stabilization in the lens (currently only in E-mount lenses).

xi
Motorized zoom controlled by the body or by the photographer (power-assisted manual zoom). Auto-zoom only works on xi bodies with assorted chip cards. Manual zoom must be used on bodies after the xi series. Does not work on pre-xi bodies.

APO
Apochromatic correction using AD elements. Mostly used on tele primes and zooms.

HS-APO
APO with higher-speed electronics and gearing. Some of the long tele primes were released after the other APO tele primes were updated to HS-APO, so they don't have a non-HS predecessor. Also, the latest SSM lenses are again only called “APO”.

Žádné komentáře:

Okomentovat